אודות הכלבו

הכלבו של NPTech הוא מיזם חברתי, המפגיש בין ספקי התוכנה המובילים בעולם לאלכ"רים. בכלבו ניתן להזמין תוכנות מגוונות, הניתנות כמענק או בהנחה. יחודו של הכלבו הוא בכך שמלבד העובדה שניתן לקבל מענקי תוכנה תוך זמן קצר ובעלות מינימלית של דמי טיפול, הארגונים הנרשמים יוכלו לקבל גם מידע על התוכנות. בכלבו ניתן להזמין מערכות הפעלה, כלי אופיס, תוכנות לשרתים, כלי תכנון ופיתוח ועוד, הכל במקום אחד.

הכלבו מופעל ע"י חברת NPTech- טכנולוגיה למגזר השלישי, חברה לתועלת הציבור אשר מתמחה במתן שרותי טכנולוגיה לאלכ"רים. צוות NPTech צבר ניסיון רב במיפוי צרכים ואפיון פתרונות לארגונים חברתיים, תוך מיקוד בקידום מטרות הארגון ע"י הפתרונות שאופיינו (שרותי חברת NPTech הם: יעוץ טכנולוגי לעמותות, אתר גיידסטאר ישראל, מאגר מידע פתוח לכל, וכעת גם אתר הכלבו).

במהלך עבודתנו מצאנו שקיים מכנה משותף ודמיון רב באתגרים עימם מתמודדים הארגונים החברתיים: השגת מימון לרכישת או לשדרוג תוכנות וחומרות מהווה אתגר לאלכ"רים, וכמו כל ארגון, אלכ"רים זקוקים לטכנולוגיה מתקדמת כדי לקיים את פעילותם בצורה אפקטיבית. בנוסף לכך, גילינו גם כי קיים צורך בלווי האלכ"רים בכל הקשור למידע ולשימוש בתוכנות.

מתוך רצון לתת מענה לצרכים אלו, חברו יחד NPTech , חברת מיקרוסופט, התורמת מענקי תוכנה מגוונים לארגונים וTechsoup Global . מהשידוך נולד הכלבו.
אנו, צוות הכלבו, מאמינים כי התכנית תסייע לארגונים חברתיים להצטייד בטכנולוגיה מתקדמת של ספקים מובילים וע"י כך לקיים ביעילות את העשייה החברתית החשובה כל כך.