אודות NPTech

NPTech היא חברה ללא כוונת רווח, המסייעת לארגוני החברה האזרחית לממש את הפוטנציאל הגלום במערכות מידע ותקשורת ע"י ליווי הארגון בהיכרות, הבנת והטמעת הכלים המתאימים.
הפעילויות והשירותים שמספקת החברה מיועדים לסייע בהנגשת ידע וכלים טכנולוגיים לארגונים חברתיים, וביצירת "שוק טכנולוגי-חברתי" בו ספקים מציעים מוצרים המיועדים (או מותאמים) לקידום פעילות חברתית.
למידע נוסף על NPTech.

הפעילויות שלנו:
גיידסטאר ישראל: מיזם להנגשת מירב המידע על ארגונים ללא כוונת רווח (אלכ"רים) בישראל לציבור הרחב ובחינם. בבסיס הרעיון למיזם נמצאת ההכרה כי שקיפות ציבורית ומידע נגיש לכולם, תסייע לכל הגורמים המתעניינים ועוסקים באלכ"רים לקבל החלטות מושכלות ומבוססות ידע. בדרך זו אנו מאמינים שניתן להפוך את המגזר השלישי כולו ליעיל יותר לטובת החברה הישראלית.
למידע נוסף על גיידסטאר ישראל.

תוכנית הכלבו של NPTech, מבוססת על שיתופי פעולה עם ספקי תוכנה מובילים בארץ ובעולם, ומטרתה לאפשר לארגונים חברתיים להשיג בקלות,  במקום אחד ובמחיר מוזל את כלי התוכנה המתקדמים הקיימים בשוק (ממערכות הפעלה ומעבדי תמלילים ועד מערכות מידע פנים ארגוניות) כדי להטמיע את השימוש בהם בארגון. 
במסגרת התוכנית אנו מתקשרים כיום עם ספקי תוכנה בעלי מוצרים רלוונטיים לפעילותם של ארגונים חברתיים, ואשר מוכנים לספקם  כתרומה לקהילה או במחירים מוזלים. יחד עם הספקים אנו מגדירים את הקריטריונים לחלוקת תרומת התוכנה ואת מודל תמחור רישיונות השימוש בה. בנוסף לתרומת התוכנה עצמה, אנו מספקים מידע הנחוץ לשימוש אפקטיבי בכלים שייתרמו.

אפיון צרכים:
השלבים הראשונים בפיתוח תשתית טכנולוגית הם מיפוי צרכי הארגון, ואפיון הפיתרון הנחוץ. שלבים אלו מבוצעים לרוב ע"י מנתחי מערכות המתמחים בניתוח מאפייני הפעילות של הארגון וגיבוש מאפייני הפיתרון הנדרש. תוצרי התהליך משמשים בהמשך לצורך קבלת הצעות מחיר, ליווי עבודת הפיתוח/התאמה ועוד. הגדרת צרכים מדויקת, אשר שמה במרכז את פעילות הארגון ויעדיו, משפרת משמעותית את סיכויי ההצלחה של פרויקט פיתוח מערכת המידע.
צוות NPTech צבר ניסיון רב במיפוי צרכים ואפיון פיתרונות לארגונים חברתיים, תוך מיקוד מקסימאלי בקידום מטרות הארגון ע"י הפיתרונות שאופיינו. שיטת העבודה כוללת ראיונות עם גורמי מפתח בארגון, מיפוי תהליכי עבודה, תעדוף רשימת הצרכים, ותרגומם לאפיון כולל של הפיתרון. התהליך נמשך בין שעות בודדות לשבועות, בהתאם להיקף הפיתרון המאופיין. כתבו לנו לקבלת מידע נוסף אודות השירות.

בשבילדעת:
"בשבילדעת" מהווה מוקד לאיתור מידע איכותי בעברית ובשפה נוחה, הנוגע להיבטים שונים של שימוש בטכנולוגיה לקידום מטרות חברתיות. התכנים המופיעים במאגר הידע נכתבו, נוצרו ונערכו ע"י מומחים בתחום, במטרה להפוך ידע שלעיתים הוא טכני וקשה לרלוונטי נגיש ונוח עבורכם.
אנו יודעים שלכל אחד ואחת יש דרך מועדפת לצרוך תכנים וללמוד באופן עצמאי, ולכן אנו עושים מאמץ להנגיש את הידע במאגר בכלים שונים: סרטי וידאו, בלוג ארגוני, תוכנית רדיו שבועית, רשתות חברתיות ומאמרים מקצועיים במאגר הידע של שיתופים. לינקים לכל המידע תוכלו למצוא באתר שלנו http://www.nptech.org.il